#Evdekal Döneminde En Çok Dikkat Edilen Konu HİJYEN!

Hem kendimizi hem de sevdiklerimizi korumak için êvdekaldığımız bu günlerde en çok konuştuğumuz dikkat ettiğimiz konu Hijyen! Hijyeni nasıl sağlayacağınız konusunda kafanızda soru işaretleri varsa aradığınız tüm cevaplar bu yazımızda! Dilerseniz, 16 Ocak Dünya Hijyen günü de yaklaşırken, hijyen konusunu biraz yakından inceleyelim!

Önce konunun özünü irdeleyelim: Hijyen nedir?

Genellikle temizlikle ilgili konularda kullanmaya alışkın olduğumuz ‘hijyen’ kelimesi, sağlıklı bir yaşam için yaptığımız faaliyetlerin ve aldığımız önlemlerin tümünü kapsar. Hijyen, her şeyden önce kişisel bir konudur. Her insan, kendi temizliğinden sorumlu olduğu gibi temizlik, sadece görünür bir kirlenme olduğunda yapılmaz. Bunun yanı sıra su ve sabun olmadan temizlik ve hijyenden bahsetmek de çok doğru olmaz. Çocuk eğitiminde de önemli bir yere sahip olan temizlik, toplumsal hijyen konusunda büyük önem taşır. Örneğin, dışarıdan geldiğimizde ya da tuvaletten sonra ellerin yıkanması, hijyen için olmazsa olmaz kurallardan biridir.
 
Konunun özünü kavradık. Peki, neden önemli bu hijyen?
 
Doğru hijyen kuralları ile birçok sağlık sorununun önüne geçebileceğimiz gibi yaşam kalitemizi de artırabiliriz.
 
Hijyen, bulunduğumuz tüm ortamlarda (Ev, iş, okul gibi) dikkat edilmesi gereken, kişisel ve toplumsal sağlık bakımından en önemli konudur. Ev, iş ve okul gibi ortamlarda bulunduğumuz zaman; kişisel bakımımızın, kıyafetlerimizin ve ortak kullanım eşyalarımızın hijyenik olması konusunda dikkatli davranmalıyız. Tokalaşma gibi alışkanlıkları, özellikle de Covid-19 gibi bulaşıcı bir hastalıkla karşı karşıya kaldığımız bu dönemde rafa kaldırmalıyız. Bu tarz alışkanlıklarımızı bırakmamıza rağmen dokunduğumuz her yüzeyden sonra ellerimizi yıkamalıyız. 
 
En temel dezenfeksiyon işlemi, doğru su ve sabun ile sık sık ellerimizi yıkamaktır. Kullandığımız suyun temizliği, tazeliği ve yumuşaklığı, cildimizde sık yıkamaya bağlı oluşabilecek problemleri önler.
 
A.O. Smith Su Yumuşatma Sistemleri; sağlığınızı, evinizi, cihazlarınızı sert suyun verdiği zararlardan korur, yumuşak suyun avantajlarından faydalandırır ve hayatınıza fark edilir bir sağlık ve konfor katar. Aynı zamanda kendi kendini temizleyen filtrasyon sistemi özelliği ile üstün koruma sunan en yararlı ve kullanışlı su yumuşatma sistemidir. Su yumuşatma sistemlerimizin kusursuz temizlik için evinizde nasıl çalıştığını görmek için kusursuz temizlik su yumuşatıcıları yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. 
 
A.O. Smith ailesinin su yumuşatıcı cihazları ile tanışmak ve sipariş vermek için müşteri hizmetlerimizle 0850 222 02 67 no’lu telefondan iletişime geçin!