/blog
0538 544 69 60

Blog

Su Kıtlığının Nedenleri ve Alınabilecek Önlemler
Pazartesi 05 Şubat, 2024 Su Kıtlığının Nedenleri ve Alınabilecek Önlemler

Son yıllarda giderek artan su kıtlığı, dünyanın birçok bölgelerinde acil bir mesele haline gelmiştir. Bu kıtlığın arkasında pek çok neden yatmakta olup, her biri kendi içinde çözümü zorlu farklı başlıkları barındırmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?
Pazartesi 05 Şubat, 2024 Su Arıtma Cihazı Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Evlerimizde sağlıklı içme suyuna erişimin kolaylaştırılmasında en büyük yardımcılardan biri su arıtma cihazlarıdır. Ancak bu cihazlar, düzenli bakım ve temizlik yapılmadığında zamanla etkinliğini yitirebilir ve sağlıksız suya sebep olabilir.

Neden Arıtılmış Su Kullanmalıyım?
Salı 15 Ağustos, 2023 Neden Arıtılmış Su Kullanmalıyım?

Günümüzde musluklarımızdan akan suyun kalitesi ve içerdiği kirleticiler cildimizi ve cihazlarımızı etkileyebilecek potansiyele sahip. Bu nedenle arıtılmış su kullanmak, evlerimizde temiz ve lezzetli su kaynağı elde etmek için büyük önem taşıyor.

Arıtılmış Suyun Sağlığa Etkileri
Salı 15 Ağustos, 2023 Arıtılmış Suyun Sağlığa Etkileri

Arıtma işlemi; arıtma filtresi sayesinde suyun içerisinde bulunan ağır metaller, kimyasal maddeler, bakteri, virüsler ve diğer kirleticileri filtreleyerek temiz su elde etmeyi sağlar. Bu sayede arıtılmış su içmek, zararlı maddelere maruz kalma riskini azaltır. Daha temiz ve lezzetli suya erişim sağlar.

A.O. Smith Su Arıtma Cihazları ve Fiyatları 2023
Salı 15 Ağustos, 2023 A.O. Smith Su Arıtma Cihazları ve Fiyatları 2023

A.O. Smith Su Arıtma Cihazları, içme suyunu temizleyerek suda bulunan ağır metal, virüs ve bakterileri gideriyor, böylece daha sağlıklı ve güvenli bir su tüketimi sağlıyor. A.O. Smith’in üstün teknolojiyle ürettiği su arıtma cihazları ile içme suyu kokusuz, klorsuz, temiz, berrak bir görünüm kazanıyor. 

Su İçmenin Cilde Faydaları Nelerdir?
Salı 17 Ocak, 2023 Su İçmenin Cilde Faydaları Nelerdir?

Kusursuz bir cilde sahip olmak kuşkusuz güzelliğin en temel anahtarlarından biri. Peki ya su içmenin cilde faydaları neler? Araştırdık.

Sudaki Kireçlenme Nasıl Önlenir?
Salı 17 Ocak, 2023 Sudaki Kireçlenme Nasıl Önlenir?

Hem kullandığımız çay ve kahve makinelerinde, hem de lavabo, küvet gibi kullanım alanlarında gördüğümüz kalıntılar, tortular ve beyaz lekeler dikkatimizi çekmiştir. Bu gördüğümüz kalıntılar sudaki kireçlenme nedeniyle meydana gelir. Musluğumuzdan akan şebeke suyunda bulunan sert mineraller, ısı ile suyun buharlaşması sonunda kireç birikintilerine neden olurlar.

Sporcular Günlük Ne Kadar Su İçmeli?
Salı 17 Ocak, 2023 Sporcular Günlük Ne Kadar Su İçmeli?

İster profesyonel sporcu olun, isterseniz de günlük hayatınızda sporu ihmal etmeyen biri olun, suyun vücut sağlığımız konusundaki önemi tartışılmaz. Suyun sağlığımız için kana giden oksijeni artırmak, toksinleri atmak, hücre yapısını korumak, vücut sıcaklığını dengelemek, sindirimi düzenlemek ve yağ yakımına yardımcı olmak gibi hayati önem taşıyan görevleri var. 

Membran Filtre Nedir? Nasıl Çalışır? En İyi Membran Filtre Hangisi?
Çarşamba 11 Ocak, 2023 Membran Filtre Nedir? Nasıl Çalışır? En İyi Membran Filtre Hangisi?

Membran filte, suda bulunan zararlı kimyasalları ve katı maddeleri ayrıştırmaya yarayan yarı geçirgen filtrelere verilen isimdir. Bir su arıtma cihazının en önemli parçası membran teknolojisidir.

Limonlu Su İçmenin Faydaları ve Zararları
Çarşamba 11 Ocak, 2023 Limonlu Su İçmenin Faydaları ve Zararları

Birkaç dilim limonu suyla karıştırarak çok kolay elde edebileceğimiz limon suyu, sağlıklı ve ferahlatıcı bir içecek. Ancak limonlu suyun faydaları kadar aşırıya kaçarsanız zararları da var. 

Yumuşatılmış Su Sağlıklı Mı?
Pazartesi 12 Aralık, 2022 Yumuşatılmış Su Sağlıklı Mı?

Su yumuşatma cihazları, suyun sertlik düzeyinin istenilen seviyeye getirilmesi için kullanılır. Kirece sebep olan kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerin sudan uzaklaştırılmasını sağlayan A. O. Smith Su Yumuşatma Sistemleri, bu minerallerin yerine sodyum kullanarak suyu yumuşatır.

Su İçmek Zayıflatır Mı? Su İçmenin Kilo Vermeye Etkileri Nelerdir?
Perşembe 15 Eylül, 2022 Su İçmek Zayıflatır Mı? Su İçmenin Kilo Vermeye Etkileri Nelerdir?

İnsan vücudunun ortalama olarak yüzde 60’ı sudan oluşur. Bu nedenle hücre sağlığımızı korumak adına vücudumuzda hidrasyonu en iyi sağlayacak olan sıvı sudur. Vücudumuzun düzgün bir şekilde çalışabilmesi için hem beslenme hem de sık su tüketimi çok önem taşıyor.

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım? Su Arıtma Cihazı Rehberi 2022
Perşembe 15 Eylül, 2022 Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım? Su Arıtma Cihazı Rehberi 2022

Su içmenin faydaları saymakla bitmez. Evinize alacağınız su arıtma cihazınızı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri, doğru su arıtma cihazını seçerek hem cebinizi hem sağlığınızı nasıl koruyacağınızı sıraladık.

İçme Suyundaki Klor Zararlı Mıdır?
Pazartesi 15 Ağustos, 2022 İçme Suyundaki Klor Zararlı Mıdır?

İçme suyunuzun tadında, kokusunda, renginde hissettiğiniz değişiklikler, bu suyun içinde yabancı ve zararlı maddeler olduğu anlamına gelir. Peki içme suyumuzdan bu maddeleri uzaklaştırmak için neler yapabiliriz? 

Su Yumuşatma Cihazı Nasıl Çalışır ve Ne İşe Yarar?
Pazartesi 18 Temmuz, 2022 Su Yumuşatma Cihazı Nasıl Çalışır ve Ne İşe Yarar?

Yaz aylarındaki su tüketimimiz hava sıcaklığının artmasıyla birlikte yükselişe geçmiş durumda. Yalnız içme suyu tüketimimiz değil tabii, daha sık duş alıyor, kış aylarına oranla daha çok çamaşır yıkıyoruz.

Neden Yemekler ve Meyveler için Arıtılmış Su Kullanılmalıdır?
Pazar 29 Mayıs, 2022 Neden Yemekler ve Meyveler için Arıtılmış Su Kullanılmalıdır?

Baharın gelmesiyle birlikte marketlerde ve pazarlarda çilek, karadut, yeşil erik gibi meyvelere, bakla ve sultani bezelye gibi lezzetine doyum olmaz sebzelere rastlamaya başladık. Hem yemeklerimizin çeşitliliği hem de sağlığımız açısından oldukça önem taşıyan mevsim sebze ve meyvelerini tüketmenin en doğru yollarından biri, bu meyve ve sebzeleri temiz ve bol su ile güzelce yıkamak.

Su Arıtma Cihazı Doğaya Nasıl Katkı Sağlar?
Perşembe 05 Mayıs, 2022 Su Arıtma Cihazı Doğaya Nasıl Katkı Sağlar?

Temiz içme suyuna her zaman ulaşabiliyor olmak lüks değil, temel bir ihtiyaçtır. Her seferinde paketli, ambalajlı su satın almak veya damacanada su siparişi veriyor olmanın çevremize ne kadar zarar verdiğini hiç düşündünüz mü?

En İyi Kahve Tadı İçin Neden Arıtılmış Su Kullanılmalıdır?
Pazartesi 21 Mart, 2022 En İyi Kahve Tadı İçin Neden Arıtılmış Su Kullanılmalıdır?

Şöyle dumanı üzerinde, taze demlenmiş bir kahve günün her saati için keyifli bir alternatif… Bol köpüklü bir Türk kahvesinden kokusuyla sarıp sarmalayan filtre kahveye, sert bir espresso’dan daha hafif kıvamlı bir latteye, kahve dendi mi pek çok seçenek gelir aklımıza.

Su Arıtma Cihazı Filtresi Ne Zaman Değiştirilmeli?
Perşembe 24 Şubat, 2022 Su Arıtma Cihazı Filtresi Ne Zaman Değiştirilmeli?

Sudaki klor ve kireç gibi elementler; yiyecek ve içeceklerimizin tadını etkiler, hatta bozar. Peki A. O. Smith su arıtma cihazlarımızın filtre değişimi zamanının geldiğini nasıl anlarız? 

"30 Gün Boyunca Günde 4 Litre Su İçtim"
Pazartesi 17 Ocak, 2022 "30 Gün Boyunca Günde 4 Litre Su İçtim"

Bu yıl Google’da her zamankinden daha fazla ‘Nasıl İyileşilir?’ sözünün aratıldığını biliyor muydunuz? 2021 yılının arama trendlerine göre, tüm dünya hem fiziksel hem de mental olarak iyileşmenin yollarını aradı.

Meyve ve Sebze Yıkarken Arıtılmış Suyun Önemi
Pazartesi 22 Mart, 2021 Meyve ve Sebze Yıkarken Arıtılmış Suyun Önemi

Günlük işlerimizde sıklıkla kullandığımız suyun temiz olması hayatımızı nasıl etkiliyor düşündünüz mü? Sadece içmek için değil yemek hazırlarken, pişirirken veya sebze ve meyvelerimizi yıkarken tükettiğimiz suyun temizliği aklımıza takılan önemli bir soru.

Alkali Su ile Tanışın Son Yılların Trendi “Alkali Su” Sağlıklı Mı?
Pazartesi 07 Eylül, 2020 Alkali Su ile Tanışın Son Yılların Trendi “Alkali Su” Sağlıklı Mı?

Son günlerde, ´Alkali su nedir?´, ´Zayıflatır mı?´, ´Nasıl yapılır?´ gibi sorularla çokça karşılaşıyoruz. Peki siz alkali su ile tanıştınız mı? 

Su Arıtma Cihazı Kullanarak Evde Su Tasarrufu Nasıl Sağlanır?
Çarşamba 26 Ağustos, 2020 Su Arıtma Cihazı Kullanarak Evde Su Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Hepimizin bildiği gibi temiz su kaynaklarımızın tükenmek üzere olması büyük bir sorun.. Güvenilir içme ve kullanma suyuna erişim, insan sağlığı ve özellikle de çocuklar için bir lüks değil, temel bir ihtiyaçtır.

UV Işığının Koronavirüs Üzerindeki Etkisi Nedir ve Koronavirüsü Öldürür Mü?
Perşembe 16 Temmuz, 2020 UV Işığının Koronavirüs Üzerindeki Etkisi Nedir ve Koronavirüsü Öldürür Mü?

UV ışığı, virüs ve bakterilerin DNA‘sını bozar. Her ne kadar virüs ve bakterilerden kurtulmamıza fayda sağlayan UV ışığı, zararlı etkileri sebebiyle doğrudan ev kullanımı için uygun değildir.

Su Arıtma Cihazlarının Çevreye Olumlu Katkısı
Pazartesi 22 Haziran, 2020 Su Arıtma Cihazlarının Çevreye Olumlu Katkısı

Dünyada ise ABD verilerine göre yıllık (2015) tüketilen şişelenmiş su miktarı yaklaşık 45 milyon litre (11.7 milyon galon). 2017’de ise kişi başına 155 litre (42.1 galon) şişelenmiş su tüketimi istatistiklere geçmiş. 

İçme Suyundaki Kirliliğin Nedenleri
Pazartesi 24 Şubat, 2020 İçme Suyundaki Kirliliğin Nedenleri

Suyun yeryüzündeki tüm canlılar için vazgeçilmez olduğunu düşündüğümüzde, hali hazırda sınırlı olan tatlı su ekosistemlerinin kirliliği ciddi bir problem olarak karşımıza çıkıyor.  


Sanal Su ve Su Ayak İzi Nedir?
Pazartesi 17 Şubat, 2020 Sanal Su ve Su Ayak İzi Nedir?

Yakın zamanda medyada sıkça telaffuz edilen kavramlardan olan “Su Ayak İzi”, içme suyuna ek olarak aslında dolaylı yollardan da tüketilen tüm tatlı su kullanımının bir göstergesidir.


Günlük Su Tüketimini Arttırmanız Gereken Durumlar
Cuma 14 Şubat, 2020 Günlük Su Tüketimini Arttırmanız Gereken Durumlar

Yetişkin bir insan için günlük su tüketimi 2-2,5 litre iken bazı durumlarda su miktarını arttırmamız ve içtiğimiz su miktarını daha büyük bir dikkat ile takip etmemiz gerekebilir.

Hayvanların Yaşamında Suyun Önemi
Cuma 24 Ocak, 2020 Hayvanların Yaşamında Suyun Önemi

 Su, biz insanlar için olduğu kadar gezegenimizi paylaştığımız diğer tüm canlılar, hayvanlar ve bitkiler için de en temel, en hayati ihtiyaç. 

Kışın Su İçmeyi Unutanlar İçin Günlük Tüyolar!
Perşembe 16 Ocak, 2020 Kışın Su İçmeyi Unutanlar İçin Günlük Tüyolar!

Sizin için derlediğimiz tüyolarla kendinize ve çevrenize su içmeyi hatırlatın, kışın da bedeninizi susuz bırakmayın!  

1 Matara Arıtılmış Suyun Günlük Hayattaki 5 Kullanım Alanı
Pazartesi 13 Ocak, 2020 1 Matara Arıtılmış Suyun Günlük Hayattaki 5 Kullanım Alanı

Doğa ve insan dostu matara kullanımı giderek yaygınlaşırken en fazla tercih edilen cam ve çelik mataralar günlük hayatımızın giderek daha fazla parçası haline geliyor.

Su Arıtma Sahibi Olmanın 14 Avantajı
Salı 07 Ocak, 2020 Su Arıtma Sahibi Olmanın 14 Avantajı

Evinde ya da ofisinde ambalajlı su yerine, su arıtma cihazı kullanan arkadaşlarınız mutlaka vardır. Ya da belki de, A. O. Smith su arıtma cihazlarının dijital reklamlarına ya da çeşitli organizasyonlarda stantlarına rastlamış olabilirsiniz.

Kusursuz Temizlik - Su Yumuşatıcıları
Pazartesi 16 Aralık, 2019 Kusursuz Temizlik - Su Yumuşatıcıları

 Evinizde, çamaşır ve bulaşıklarınızda özlemini çektiğiniz kusursuz temizlik için yoğun kimyasallar yerine son teknoloji su yumuşatıcılarını kullanmayı denediniz mi?

Ofis Ortamlarında Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Avantajları
Cuma 06 Aralık, 2019 Ofis Ortamlarında Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Avantajları

Sağlıklı bir beden için günlük 2-2,5 litre su tüketmemiz gerektiğini biliyoruz. Çalışanlar olarak gün içerisinde, su içmemiz gereken zamanın da büyük kısmını ofis ortamında geçiriyoruz

Sağlıklı Suyun Çocukların Gelişimine ve Sağlığına Etkisi Nedir?
Pazartesi 02 Aralık, 2019 Sağlıklı Suyun Çocukların Gelişimine ve Sağlığına Etkisi Nedir?

Günümüzden çok eski değil; sadece 2 asır önce toplumlar için temiz içme ve kullanma suyuna ulaşmak gerçek bir lükstü. 

Sudan Nasıl Tasarruf Edilir?
Cuma 01 Kasım, 2019 Sudan Nasıl Tasarruf Edilir?

Gezegenimizdeki suyu denetleyen bağımsız uluslararası derneklerin son verilerine göre, dünyada var olan temiz suyun sadece %0.4’ü kullanılabilir durumda.

A. O. SMITH Cihazları Hangi Belge ve Sertifikalara Sahip?
Pazartesi 28 Ekim, 2019 A. O. SMITH Cihazları Hangi Belge ve Sertifikalara Sahip?

A. O. Smith olarak su teknolojilerindeki 145 yıllık tecrübemiz ile dünya çapında temiz ve kaliteli su hizmeti, nitelikli su arıtma, su depolama ve su ısıtma ürünlerinin sektöründeki öncü üreticisiyiz.

A. O. Smith Markasının 145 Yıllık Başarı Hikayesi
Pazartesi 14 Ekim, 2019 A. O. Smith Markasının 145 Yıllık Başarı Hikayesi

A. O.Smith 1874 yılında Wisconsin eyaletinin Milwaukee şehrinde bir aile şirketi olarak Charles Jeremiah Smith tarafından kuruldu.

Ters Osmoz Nedir?
Salı 24 Eylül, 2019 Ters Osmoz Nedir?

Sosyal medyada en çok karşılaştığımız konulardan biri de “ters osmoz nedir” sorusu. Ters osmoz sistemleri nedir ve nerelerde kullanılır sorularını sizler için mümkün olduğunca anlaşılır bir dille yanıtlamaya çalıştık.

En Çok Tercih Edilen Su Arıtma Cihazı A. O. Smith!
Pazar 08 Eylül, 2019 En Çok Tercih Edilen Su Arıtma Cihazı A. O. Smith!

Tezgâh altı su arıtma cihazından tezgâh üstü su arıtma cihazına ve arıtmalı su sebiline tüm cihazlarımız temiz, sağlıklı, lezzetli, taze ve konforlu suyun kaynağıdır… 

A. O. Smith Su Arıtma Cihazlarının Özellikleri ve Gereklilikleri
Pazartesi 22 Temmuz, 2019 A. O. Smith Su Arıtma Cihazlarının Özellikleri ve Gereklilikleri

Temiz, sağlıklı ve lezzetli su içmek isteyenler veya çayını demlerken, sebze ve meyvelerini yıkarken, yemeklerinizi pişirirken temiz su kullananlar...

Neden Su Arıtma Cihazı Almamız Gerekiyor?
Pazartesi 08 Temmuz, 2019 Neden Su Arıtma Cihazı Almamız Gerekiyor?

Uzun yıllardır hem uzmanlar hem de kuruluşlar, içtiğimiz ve kullandığımız su ile ilgili çeşitli uyarı ve önerilerde bulunuyorlar… Bunların başında sağlığımızla ilgili olan kısmı, ardından da su tasarrufu ile olan kısım geliyor.

Kullanıcılarımız Memnuniyetlerini Anlatıyor
Pazartesi 01 Temmuz, 2019 Kullanıcılarımız Memnuniyetlerini Anlatıyor

A. O. Smith için, cihazlarımız için, hizmetlerimiz için kullanıcılarımız ne diyor? Kullanıcılarımızın yorumlarını sizler de öğrenmek ister misiniz?

Suyun Canlılığını Koruyoruz!
Cuma 28 Haziran, 2019 Suyun Canlılığını Koruyoruz!

Evliya Çelebi’yi duymayanınız, bilmeyeniniz yoktur sanırım. 17. yüzyılın önde gelen gezginlerinden biri olan Evliya Çelebi yıllarca Osmanlı topraklarını gezer ve gördüklerini Seyahatname adlı eserinde toplar.

A. O. Smith Kullanıcıları Neden Memnun?
Cuma 21 Haziran, 2019 A. O. Smith Kullanıcıları Neden Memnun?

Dünyadaki öncü şirketleri öncü yapan özellikleri; sundukları ürün veya hizmetin kalitesi, sahip olduğu değerler, marka bilinirliliği, dünyaya ve yaşama sağladığı fayda ve dolayısıyla kullanıcılarının memnuniyetleridir.

Side Stream Membran Nedir?
Cuma 31 Mayıs, 2019 Side Stream Membran Nedir?

Bir su arıtma cihazı almak istediğinizde ya da kullanırken; cihazınızın ileri teknolojiye sahip olmasını, suyunu afiyetle içmeyi, güvenle kullanmayı ve hayatınızı kolaylaştırmasını istersiniz.

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı
Perşembe 09 Mayıs, 2019 Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

Uzun yıllar önce mutfaklarımızda musluğumuzdan akan suyu içmekten, kullanmaktan vazgeçtik… Bugünlerde ise paketli sulara göre daha sağlıklı ve daha lezzetli çözümler arar olduk.

Çamaşırlarınızın Yumuşacık Olması Mis Kokması İçin!
Çarşamba 24 Nisan, 2019 Çamaşırlarınızın Yumuşacık Olması Mis Kokması İçin!

Pek çoğumuz yıkanmış çamaşırların asılınca etrafa yaydığı mis kokuyu severiz. Yine pek çoğumuz giydiğimiz kıyafetlerimizin, kullandığımız havluların yumuşacık olmasını isteriz.

Su Yemeğin Lezzetini Etkiler Mi?
Çarşamba 10 Nisan, 2019 Su Yemeğin Lezzetini Etkiler Mi?

Daha öğle yemeğini yerken akşam yemeğini konuşan, tüm televizyon kanallarındaki yemek programları en çok izlenen, yemeği bir sanat olarak gören ve yemek yemeyi seven bir toplumuz…

Su Arıtıcılar Mutfağıma Sığar Mı?
Çarşamba 27 Mart, 2019 Su Arıtıcılar Mutfağıma Sığar Mı?

Su arıtma cihazları sağlıklı ve konforlu yaşamın artık bir vazgeçilmezi. Tabii, pek çok kişi bir arıtma cihazı kullanmayı isterken, mutfağına sığıp sığmayacağını düşünüyor.

Su Arıtma Cihazları Sağlıklı Mı?
Perşembe 21 Mart, 2019 Su Arıtma Cihazları Sağlıklı Mı?

Hepimiz daha sağlıklı yaşamak için bilgiler edinmeye çalışıyor, araştırıyoruz. Kimimiz beslenmemize dikkat ediyoruz, kimimiz spor yapıyoruz, kimimiz ruhsal yönden kendimizi güçlendirmeye çalışıyoruz.

Su Arıtma Cihazları Zararlı Mı?
Pazartesi 11 Şubat, 2019 Su Arıtma Cihazları Zararlı Mı?

Su ve sağlık! Birbiri ile doğrudan bağlantılı, iki önemli konu. Sağlıklı olmak, kalmak ve yaşamak için suya ihtiyacımız olduğu gibi suyun da sağlıklı olması gerekli! Suyun temiz, taze, sağlıklı olması içinse su arıtma cihazları var.

Su Arıtma Cihazları Güvenli Mi?
Pazartesi 04 Şubat, 2019 Su Arıtma Cihazları Güvenli Mi?

Su arıtma cihazları ile ilgili pek çok soru alıyoruz: “Su arıtma cihazları sağlıklı mı?”, “Su arıtma cihazları mineralleri öldürür mü?” gibi… Bunlardan biri de “Su arıtma cihazları güvenli mi?”.

Sosyal Medya Fenomenlerinin Tercihi A. O. Smith Daisy!
Pazartesi 21 Ocak, 2019 Sosyal Medya Fenomenlerinin Tercihi A. O. Smith Daisy!

A. O. Smith Su Arıtma Cihazları gerek üstün teknolojisi, gerek şıklığı ile birçok mutfağın vazgeçilmezi ve giderek kullanımı yaygınlaşıyor.

Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazı
Pazartesi 07 Ocak, 2019 Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazı

Her geçen gün su arıtma cihazı olan evlerin ve ofislerin sayısı artıyor! Sağlıklı yaşama önem verenler, suyun sağlıklarındaki rolünü bilenler temiz su içmek ve kullanmak için su arıtma cihazı alıyor.

Evime En Uygun Su Arıtma Cihazı Hangisi?
Pazartesi 24 Aralık, 2018 Evime En Uygun Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Su arıtma cihazlarının faydasını biliyorsunuz; daha sağlıklı, daha lezzetli suya hem daha konforlu hem de daha ekonomik olarak ulaşmak için su arıtma cihazı almak istiyorsunuz…

Su Arıtma Cihazı Fiyatları Neye Göre Değişir?
Pazartesi 10 Aralık, 2018 Su Arıtma Cihazı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bir su arıtma cihazı satın almak istiyorsunuz… Su arıtma cihazlarının fiyatlarını araştırmaya başlıyorsunuz… Kullanan tanıdıklarınıza soruyorsunuz ve en iyi su arıtma cihazı hangisi bilmek istiyorsunuz. Farklı markalar ve farklı fiyatlar ile karşılaşıyorsunuz.

Şimdi Frezya nın Alkali Filtresi ile Suyunuz Mineral ve Ph Dengeli
Pazartesi 19 Kasım, 2018 Şimdi Frezya nın Alkali Filtresi ile Suyunuz Mineral ve Ph Dengeli

Sağlıklı, temiz ve leziz su içmek isteyen pek çok kişinin aklındaki en önemli sorulardan biri, “arıtılmış suyun ne kadar temiz olduğu” ve “suyun içindeki minarellere ne olduğu”! E pek de haksız değilsiniz!

Suyun Çocuklarımızın Sağlığına Etkisi Çok Büyük!
Pazar 11 Kasım, 2018 Suyun Çocuklarımızın Sağlığına Etkisi Çok Büyük!

Doktorların, diyetisyenlerin, spor koçlarının fikir birliğine vardığı görüşlerden biri: Sağlıklı bir ömrüm temellerinin çocuk yaşlarda atıldığı! Bir diğeri ise yeteri kadar su tüketimi!

Su Arıtma Cihazınızı Aldınız... Ya Sonrası?
Pazartesi 05 Kasım, 2018 Su Arıtma Cihazınızı Aldınız... Ya Sonrası?

Satış sonrası hizmeti en az satış kadar önemseyen ve geliştiren firmalar bugün dünya çapında tercih edilen firmalar arasına isimlerini yazdırıyor... 

Yumuşatıcı Sahibi Olmanın 10 Avantajı!
Pazartesi 22 Ekim, 2018 Yumuşatıcı Sahibi Olmanın 10 Avantajı!

İçinde fazla miktarda kalsiyum ve magnezyum tuzu bulunan sulara sert su denmektedir. Özellikle çözülmüş haldeki kalsiyum karbonat bir suyun sertliğine en fazla katkı yapan elementtir.

Kirli Su İçmenin İnsan Vücuduna Zararları!
Pazartesi 15 Ekim, 2018 Kirli Su İçmenin İnsan Vücuduna Zararları!

Aman dikkat! Sağlığına önem verenlerdenseniz bu blog yazımızı dikkatle okumanızı öneririz. Çünkü sağlığınız tehdit altında! Büyük bir ihtimalle siz de bu durumun farkındasınızdır.

Damacana Mı, Su Arıtma Cihazı Mı?
Salı 09 Ekim, 2018 Damacana Mı, Su Arıtma Cihazı Mı?

Her geçen gün sağlıklı yaşama daha fazla önem ve değer veriyoruz… Yediğimize, içtiğimize, soluduğumuz havaya, bastığımız toprağa daha çok dikkat ediyoruz.

Pet Şişe Sularının İnsan Sağlığına Zararları!
Pazartesi 08 Ekim, 2018 Pet Şişe Sularının İnsan Sağlığına Zararları!

Plastik hayatımızın her alanına öyle çok yerleşti ki içtiğimiz suya bile karışır oldu! Ülkemizde üretimine ve kullanımına 1979 yılında başlanan ve hâlâ devam eden pet şişelerin, susuzluğumuzu gidermek için en ekonomik ve en pratik yöntem olduğu aşikar.

Dünyamızda Ne Kadar Su Kaldı?
Pazartesi 17 Eylül, 2018 Dünyamızda Ne Kadar Su Kaldı?

Hepimiz “Barajlardaki suyumuz kritik seviyede!”, “200 günlük suyumuz var!”, “Gelecek yüzyılın savaşları su nedeniyle çıkacak!”, “Dünyada tatlı su kaynakları tükeniyor mu? gibi pek çok haber okumuşuzdur. Belki konunun yakın takipçisi değiliz ama ciddiyetinin farkındayız.

A. O. Smıth Cihazlarını Üstün Kılan Özellikleri Nelerdir?
Cuma 31 Ağustos, 2018 A. O. Smıth Cihazlarını Üstün Kılan Özellikleri Nelerdir?

Sağlıklı, temiz, taze ve lezzetli su ihtiyacınızı karşılamak için bir su arıtma cihazı ya da yumuşatılmış suyun hayatınıza kazandıracağı konfordan faydalanmak için bir su yumuşatma cihazı almaya karar verdiniz; seçiminizi nasıl, neye göre yaparsınız?

Yaz Aylarında Bol Su İçmezseniz Vücudunuza Ne Olur?
Pazartesi 20 Ağustos, 2018 Yaz Aylarında Bol Su İçmezseniz Vücudunuza Ne Olur?

Yaz, çoğumuzun en sevdiği mevsim… Pırıl pırıl güneş, sıcacık hava, cıvıl cıvıl kuş sesleri ve mis gibi deniz… Hepsi güzel, güzel de; peki yazın vücudumuza neler oluyor?

Buz Kalıplarınızı İçme Suyu mu Yoksa Şebeke Suyu ile mi Hazırlıyorsunuz?
Cuma 10 Ağustos, 2018 Buz Kalıplarınızı İçme Suyu mu Yoksa Şebeke Suyu ile mi Hazırlıyorsunuz?

Yaz alışkanlıklarımızdan olan, su, meyve suyu, limonata ya da asitli içeceklere buz atmanın, içme suyundan hazırlanmadığı takdirde büyük sağlık sorunlarını da beraberinde getireceğini biliyor muydunuz?

Su İçmenin Vücudumuza Faydaları
Pazartesi 23 Temmuz, 2018 Su İçmenin Vücudumuza Faydaları

Hayat kaynağı olarak adlandırılan suya vücudumuzun her hücresinin ihtiyacı vardır. Yeterli ve düzenli tüketilmesi taze bir cilde, parlak ve güçlü saçlara hatta bakımlı ve sert tırnaklara, kısacası sağlıklı bir vücuda sahip olmanın en kolay ve en doğru yoludur.

İçme ve Kullanma Suyuna Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?
Çarşamba 18 Temmuz, 2018 İçme ve Kullanma Suyuna Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?

Mutfakta tüketilen kullanma suyunun miktarı tüm evde tüketilen kullanma su miktarının ortalama %10’unu kapsamaktadır. Elbette bu oran aile bireylerinin sayısına ve su kullanımına göre değişiklik göstermektedir. 

Ramazan’da Sağlık İçin Bol Su İçin!
Salı 12 Haziran, 2018 Ramazan’da Sağlık İçin Bol Su İçin!

Su, oksijenden sonra hayatımızı sürdürmek için en temel ihtiyaçlarımızdan birisi. Yetişkin bir kadın vücudunun %50’si su iken, erkeklerde bu oran %60 seviyelerinde.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Önemli Nokta!
Cuma 08 Haziran, 2018 Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Önemli Nokta!

Su hayatımızın yaşam kaynağı. Sağlıklı yaşam için sağlıklı su içmek önemli. Suyu içerek tüketmenin yanı sıra demlediğimiz çayı, pişirdiğimiz kahveyi onunla yapıyor; sebze ve meyvelerimizi onunla yıkıyor, yemeklerimizi onunla pişiriyoruz!

Suyunuzun Sertlik Derecesini Ölçmeye Ne Dersiniz?
Cuma 27 Nisan, 2018 Suyunuzun Sertlik Derecesini Ölçmeye Ne Dersiniz?

Hayat kaynağımız suyun bileşimini tanımlamak için kullanılan ölçütlerden biri de sertliktir. Suyun sertlik derecesi sudaki kalsiyum karbonat miktarına bağlıdır.

İçme Suyumuzu Neden Arıtmalıyız?
Cuma 20 Nisan, 2018 İçme Suyumuzu Neden Arıtmalıyız?

Su, hayatın devamı için tüm canlılar için vazgeçilmez ama sınırlı bir kaynaktır. Dünya yüzeyinin %70’i suyla kaplı olmasına rağmen içilebilir su kaynakları toplam suyun suyun %1’inden bile azdır. 

Su Arıtmanızın Filtresi Ne Kadar Aralıklarla Değişmeli?
Perşembe 15 Mart, 2018 Su Arıtmanızın Filtresi Ne Kadar Aralıklarla Değişmeli?

Su Arıtma Cihazları hakkında kullanıcıların en çok endişe ettikleri  konular arasında, cihaz filtrelerinin hangi sıklıkla değiştirilmesi gerektiğinin bilinememesi geliyor. 

Yeteri Kadar Su İçtiğinize Emin Misiniz?
Salı 27 Şubat, 2018 Yeteri Kadar Su İçtiğinize Emin Misiniz?

www.aosmithevimde.com/lilyYeteri kadar su içtiğinize emin misiniz? Vücudunuz size mesaj veriyor olabilir…

Su Arıtma Mineralleri Öldürür mü?
Pazartesi 22 Ocak, 2018 Su Arıtma Mineralleri Öldürür mü?

Artık uzun yaşam kadar, sağlıklı ve kaliteli yaşam da önemli.  Bunu sağlayabilmenin en önemli yolu ise sağlıklı ve dengeli beslenmekten geçiyor. Bu yüzden içtiğimiz suyun ve yediğimiz besinlerin kalitesi büyük önem taşıyor. 

Kış Kapıyı Çaldı, Sokaktaki Hayvan Dostlarımızı Unutmayalım!
Pazartesi 25 Aralık, 2017 Kış Kapıyı Çaldı, Sokaktaki Hayvan Dostlarımızı Unutmayalım!

Son günlerde ülkemizde havalar iyice soğumaya başladı. Soğuk havalar bizi nasıl olumsuz etkiliyorsa, sokaktaki hayvan dostlarımızı da aynı derecede etkiliyor.

Suyun İçinde Neler Var? Ya İyi Suyun?
Pazartesi 20 Kasım, 2017 Suyun İçinde Neler Var? Ya İyi Suyun?

H2O diye bildiğimiz su, sadece hidrojen ve oksijenden mi oluşuyor? Her su iyi su mudur? İyi suyun içinde neler vardır?

Suyun Diyete Mucizevi Etkisi!
Çarşamba 08 Kasım, 2017 Suyun Diyete Mucizevi Etkisi!

“Kilo vermenin ucuz ve basit yolu: Su içmek!”, “Su İçerek Zayıflayın!”, “Su ile Zayıflama Diyeti” gibi pek çok haber okumuş veya dinlemişsinizdir. 

Su İçmek İstiyorum Ama İçemiyorum Diyenlere, Su İçmeleri için 5 Tüyo !
Perşembe 02 Kasım, 2017 Su İçmek İstiyorum Ama İçemiyorum Diyenlere, Su İçmeleri için 5 Tüyo !

Belki siz diyorsunuzdur, belki de çevrenizden muhakkak duymuşsunuzdur: “Su içmek istiyorum ama içemiyorum.” cümlesini. Siz de söylüyor olsanız, tanıdığınız biri de söylemiş olsa; ne siz yalnızsınız ne de tanıdığınız kişi! Pek çok kişi aynı dertten muzdarip. 

Sebze ve Meyvelerinizi Yıkarken Dikkat!
Pazartesi 30 Kasım, -1 Sebze ve Meyvelerinizi Yıkarken Dikkat!

Doğanın cömert bir yansıması olan mineral ve vitamin zengini bu besinler hastalıklara karşı direncinizi artırıp bağışıklık sisteminizi güçlendirirken vücudunuzun en temel fonksiyonlarını sürdürebilmenize olanak sağlar.