İçme Suyumuzu Neden Arıtmalıyız?

Su, hayatın devamı için tüm canlılar için vazgeçilmez ama sınırlı bir kaynaktır. Dünya yüzeyinin %70’i suyla kaplı olmasına rağmen içilebilir su kaynakları toplam suyun suyun %1’inden bile azdır. 
 
Doğada saf suya en yakın su, yeryüzüne düşen yağmur ve kar sularıdır. Saf su yeryüzüne düştüğü an, topraktaki minerallerle karışarak saflığını kaybeder. 
 
Genel olarak suyun gökyüzünden evimizdeki musluklara kadar geçen yolculuğunda kalitesini düşüren başlıca nedenler şunlardır:
 
  • Ağır metal, tarım ilacı, bakteri, virüs gibi zararlı maddeler 
  • Toprak yapısından veya eskimiş borulardan kaynaklanan demir, alüminyum, sülfat gibi maddeler 
  • Özellikle belediyelerin suyu dezenfekte etmek için kullandığı serbest klor
  • Tat, renk, koku ve bulanıklığını etkileyen koşullar
 
Dünyanın dört bir yanında insanlar sağlıklı ve lezzetli suya ulaşmanın sıkıntısını çekiyor. Musluktan akan su ise beklentileri karşılamayınca, su arıtma cihazları devreye giriyor. 
 
A.O. Smith Su Arıtma Cihazları ile doğadaki bu işlemi tersine çevirerek musluğunuzdan temiz ve lezzetli su akmasını sağlar. Suyunuzu tüm bakteri ve kirleticilerden arındırır.
Çok Aşamalı Filtrasyon Teknolojisi ile suyunuzdan %99.9 oranında ağır metal, tarım ilacı, bakteri, virüs ve diğer zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar.
 
Gönül rahatlığı ile içebileceğiniz suyunuz her zaman elinizin altında olur. Ayrıca sebze ve meyvelerinizi yıkayabilir, lezzetli çay ve kahveler hazırlayabilirsiniz.
 
İhtiyacınıza en uygun A.O. Smith ürününü belirlemek için size bir telefon uzağındayız. 0850 222 02 67 numaralı telefondan bize ulaşabilir, ürünlerimiz ve fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.